اوقات فراغت

بازی ماروپله و لی لی در زنگ تفریح شاد

جشنواره ی بلال روز شنبه ۹۶/۰۹/۱۸

اوغات فراغت دانش آموزان (نقاشی با آبرنگ)

 

 

 

 

 

 

کلاس اوریگامی 

تفریح و سرگرمی

 

بدون تردید دانش آموزان هر جامعه،‌ سرمایه های گران بهایی هستند که اگر مورد بی توجهی قرار گیرند برای جامعه مشکلات عدیده ای بوجود می آورند و باید سال ها تاوان ضرر و زیان آنها پرداخته شود. این که یک دانش آموز در مدت تحصیلات ابتدایی تا اخذ دیپلم متوسطه حدود ۴ سال از عمر خود را در فراغت به سر می برد واقعیت و حقیقتی است که کمتر بدان توجه شده است. پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان به صورت یک معضل برای خانواده ها تبدیل شده است. برخی افراد فکر می کنند فراغت برابر با بیکاری است در حالی که اوقات فراغت از جمله زمان های با ارزش زندگی انسان است. دانش آموزان در ایام فراغت می توانند به کارهایی که علاقه دارند بپردازند و تجربیات خوبی به دست آورند. حتی گاهی همین کارهایی که در اوقات فراغت انجام می دهند سبب می شود که مسیر زندگیشان عوض شود. پر کردن ساعات بعد از مدرسه به روشی هدفمند و منظم، از بروز ناهنجاری های اجتماعی به وسیله دانش آموزان پیشگیری می کند. برنامه های بعد از مدرسه باعث رشد مهارتهای اجتماعی و حفظ امنیت دانش آموزان و همچنین موجب اعتماد دانش آموزان نسبت به مدرسه و احساس امنیت در محیط آموزش و پرورش می شود.

استفاده از وقت را باید از دوران کودکی به فرزندان آموخت.

ـ یک دانش آموز در مدت تحصیلات ابتدایی تا اخذ دیپلم متوسطه حدود ۴ سال از عمر خود را در فراغت به سر می برد. واقعیتی که کمتر بدان توجه شده است.

ـ پر کردن ساعات بعد از مدرسه به روشی هدفمند و منظم، از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی از طریق دانش آموزان پیشگیری می­کند.

ـ در قران کریم نیز توجه به اوقات فراغت جایگاه و آیات زیادی وجود دارد،‌

– خداوند در قران می فرماید هرگاه از امر مهمی فارغ شدی به امر مهم دیگری بپرداز.

ـ کارهایی که دانش آموز در اوقات فراغت انجام میدهند می تواند مسیر زندگی آنها را عوض کند.

ـ در بحث اوقات فراغت و اثرات آن بر بهداشت روانی دانش آموزان باید اشاره کرد که حسن گذران اوقات فراغت تضمین کننده سلامت و بهداشت روانی انسان است.

ـ اشتغال مستمر و بدون وقفه فکری و عملی موجب خستگی جسمی و ذهنی می‌گردد.

ـ رفتن به کلاس های تابستانی آخرین راهکار برای گذراندن اوقات فراغت نیست بلکه با صرف کمی خلاقیت به برنامه ریزی در این زمینه پرداخت.

ـ گاهی والدین بر سر ثبت نام کلاس های تابستانی برای فرزندان با یکدیگر به مسابقه و رقابت می پردازند و این را هم یکی از عوامل فخر فروشی و تفاخر به دیگران تلقی می کنند.

 

ارتباط با ما

نشانی : تهران نو ، خیابان دماوند ، نرسیده به پل خاقانی ، پلاک ۳۴۰

شماره تماس: ۷۷۴۲۲۵۰۰۶ - ۷۷۴۱۰۲۰۲ - ۷۷۴۱۱۸۷۸ دورنگار: ۷۷۴۷۰۲۱۷

        

تماس با ما